Фасилітаційні сесії – філософія проекту

Фасилітаційні сесії – це вид взаємодії з командами з метою досягнення спільного погляду на проблему і сумісного пошуку подальших шляхів її вирішення. Відповідальність за втілення напрацьованих ідей під час сесії розподіляється між учасниками сесії. Мета сесії може бути сформульована власником бізнесу, в цьому випадку команда керівників найвищої ланки розподіляє зобов’язання між собою і своїми підрозділами.

Фасилітаційні сесії допомагають вирішити питання від операційного рівня, наприклад, як встигнути вивезти всі замовлення зі складу до нового року, до стратегічного: як збільшити прибуток компанії на 20% без вкладання додаткових ресурсів.

Фасилітаційні сесії можуть бути окремим заходом, частиною тренінгу або частиною консалтингового проекту.

ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

ДЛЯ КОГО І ДЛЯ ЧОГО

ВЛАСИК БІЗНЕСУ

кЕРІВНИК ЛАНКИ

HR

КЕРІВНИК НАПРЯМКУ

КОМАНДИ З ПЕВНИМ ЗАПИТОМФасилітація потрібна в тих випадках, коли в дискусію втягнуті декілька людей і від них вимагається розуміння проблеми і згода по ключовим питанням.

ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Один з головних секретів фасилітації, на думку М. Вілкінсона, і ми з ним згодні, полягає в тому, що Ви можете досягти більш ефективних результатів, коли рішення напрацьовуються людьми, на яких вони мають вплинути, а також приймаються і розуміються ними (книга «Секрети фасилітації»).

Фасилітаційна сесія – це свого роду структурована нарада з певної теми, на яку зібралися всі причетні до даної теми, ті, на кого вона впливає, і ті, хто впливає на неї. Цю так звану нараду проводить лідер – зовнішній фасилітатор, за певним сценарієм. Кожна сесія має свою мету і кінцевий результат, якого потрібно досягти впродовж сесії. Фасилітатор не дає готових рішень і не навчає, він веде учасників сесії крізь низку певних кроків для досягнення результатів. Результат напрацьовують самі учасники, він має бути певною мірою детальним, конкретним, зрозумілим і, це важливо, прийнятий всіма учасниками сесії.

Фасилітація буде доречною, коли виявлена важлива проблема, що потребує уваги; рішення не є очевидним з першого погляду і потребує більш глибокого аналізу; коли рішення потребує спільної згоди якоїсь кількості людей, навіть коли це рішення може вимагати зміни їхньої поведінки.

Чому варто обрати фасилітацію?

Фасилітація надає неочікувані багатобічні рішення, до яких одна людина, навіть геніальна, самостійно не в змозі прийти, бо бачить ситуацію суб’єктивно.

Фасилітатор не дає готових рішень, але допомагає знайти найкращі і найбільш оптимальні.

Фасилітація підвищує мотивацію команди втілювати рішення в життя, бо рішення приймалися самою командою, і не були спущені «згори»

Фасилітація значно зменшує супротив команди нововведенням і змінам, бо робить їх прозорими і зрозумілими.

Можливість для власника чи керівника поглянути на ситуацію зсередини, очима робітників. Те, що не можливо в звичайному робочому режимі.

Присутність зовнішнього фасилітатора дозволяє всім ключовим робітникам, особливо керівникам, повноцінно приймати участь в сесії

  ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

  Дукуємо за звернення

  Найближчим часом з Вами зв'яжеться менеджер.

   ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

   Дукуємо за звернення

   Найближчим часом з Вами зв'яжеться менеджер.